O kartách

Lotosové anjelské karty na každý deň

Lotosové anjelské karty ku mne prišli jedného rána v roku 2009. Zobudila som sa s nutkavou potrebou vytvoriť niečo, čo tu ešte nebolo. Lotos je symbolom prvopočiatku sveta, vzniku života. Predstavuje znovuzrodenie, krásu, lásku, šťastie, duchovnú čistotu, spojenie mužského a ženského princípu, jednotu, celistvosť, večnosť. Je symbolom božského v nás, počiatku nového ľudstva, cesty života. Podľa feng šuej lotos znamená úspešné zdolanie prekážok a premenu negatívnych energií na pozitívne.

V ten deň ku mne formou channelingu prišli výkladové heslá a forma, ako má celý výkladový systém vyzerať. Nevymyslela som si ho. Nadiktovali mi ho duchovní majstri pre potešenie a nasmerovanie nás všetkých. Má nám pomôcť nájsť smer a naše miesto v živote. Výklady lotosových kariet sú krátke, vecné a láskavé. Forma kariet a ich výklad je nekonvenčný, hravý a tvorivý. Karty dlho čakali na svojho ilustrátora. Tak ako som vedela, že bude unikátny výklad, mali byť odlišné aj ilustrácie.

Na jeseň roku 2015 som spoznala Lukáša Hradečného. Jeho nevšedné kresby sú darom od Boha. Okamžite som pochopila, že on je ten človek, ktorého hľadám. Dnes vám vďaka našej spoločnej práci môžeme predstaviť netradičné anjelské karty na potechu duše a srdca.

S láskou a so svetlom,

Bohumila Ďurišová, autorka

Lukáš Hradečný, autor ilustrácií

 


Výkladové heslá

Lotosové anjelské karty – význam kariet

Kvety – modrá farba

Lotosové Anjelské Karty cestaCesta – tento symbol predstavuje cestu života, vinie sa pred vami, ponúka zamyslenie sa o smere, ktorým sa uberáte. Označuje proces tvorenia, zmeny, určité činnosti, ktoré vyžadujú vašu energiu, čas a trpezlivosť.

 

 

Lotosové Anjelské Karty PriatelPriateľ – blízka známa osoba, môže to byť životný partner, príbuzný, ale aj domáci maznáčik, alebo maskot, amulet. Nemusí sa nutne vzťahovať k živej bytosti. Symbolizuje hodnotu, o ktorú sa môžete oprieť, pomocnú ruku, istotu, dobré energie.

 

 

Lotosové Anjelské Karty HviezdaHviezda – je symbolom nádeje, ukazuje cestu, pozitívne znamenie. Svieti ako Božie oko, z výšky dohliada na vaše počínanie, je návodom, svetielkom v tme. Môže symbolizovať okamih počatia. Pokiaľ plánujete rodinu alebo rozbiehate dôležitý projekt, je dobrým znamením.

 

 

Lotosové Anjelské Karty DarDar – impulz prichádzajúci zvonku, odinakiaľ, väčšinou nečakane. Môže to byť správa, peniaze, vec, myšlienka, stretnutie s novým človekom. Dar môže byť dobrý, ale tiež škodlivý. Môže vás obohatiť, ale nevhodný dar vám môže ublížiť, zaťažiť vás.

 

 

Lotosové Anjelské Karty MumiaMúmia – niečo z minulosti si v sebe nesiemezakonzervované ďalej tak, ako je. Pokiaľ sa tejto záťaže nezbavíme, nemôžeme ísť ďalej. Pustime múmiu po prúde rieky nového života a vyvetrajme jej hrob. Múmia môže symbolizovať tiež stagnáciu, lipnutie na zastaraných názoroch a myšlienkach.

 

Lotosové Anjelské Karty JahodyJahody – sladká úroda, prvé rané plody vášho úsilia, ale čas zberu sa ešte neskončil, zastavte sa a zaradujte, oslavujte, ale vedzte, že musíte pokračovať ďalej. Jahody sú pozitívnym míľnikom, pokiaľ neustanete v tomto úsilí, čaká vás sladká odmena. Ak sa uspokojíte s prvými úspechmi, môže sa stáť, že celá úroda zhnije a naše snaženie vyjde navnivoč.

 

 

 

Lotosové Anjelské Karty ČasČas – chvíľu ste tu a potom zase tam. Minulosť, prítomnosť a budúcnosť sa prelínajú, zastavte sa a uvedomte si, kde sa nachádzate. Idete proti času? Hrá vám čas do kariet alebo prenasleduje? Uvedomte si, že všetko je vo vašich rukách. Čas je mocná veličina, ktorá je a vlastne nie je. Ako s ním dokážete naložiť?

 

 

Lotosové Anjelské Karty SestrySestry – symbol blízkosti, ženskej sily, blízka pomoc človeka, podpora, hladkajúce ruky, oddanosť, dôvera – to všetko je medzi milujúcimi sa sestrami. Pozor na nedobré rodinné vzťahy, ak sa sestry hašteria, zvyčajne si dokážu veľmi ublížiť. Znamenie sestier je všeobecne veľmi pozitívne a motivujúce, znamená podporu zhora k vášmu snaženiu, ak ste k sebe a okoliu úprimní, inak sa všetko môže obrátiť proti vám.

 

Popol – márnosť, zmar… to všetko môže byť popol. Niečo sa skončilo, zmenilo svoju podobu, ale popol sám osebe má svoje ďalšie účinky. Môžete ho ešte ďalej využiť, alebo ak je rozfúkaný vetrom, cestuje ďaleko, ničím neobmedzovaný. Tu platí staré porekadlo, že starého sa musíte zbaviť, aby mohlo prísť nové. Súčasnú situáciu prežívate preto, aby mohla prísť iná, lepšia.

Múr – názory, stanoviská, všade na ne narážate. Blokuje vás a stavia okolo vás múr, cez ktorý sa vám zle preniká. Inokedy zase múr okolo seba staviate sami, aby ste sa chránili pred ostatnými, až si zrazu uvedomíte, že stojíte bokom, stali sa z vás pozorovatelia, nie ste v centre diania. Ako vznikol váš múr? Ako vás ovplyvňuje? Treba ho zvaliť?

Kostol – posvätné miesto, kostol symbolizuje to najposvätnejšie a najčistejšie, čo vo vás je. Tu sa upokojujete, schádzate s Bohom, komunikujete, v kostoloch prosíte za svoje túžby, priania a sny. Tiež tu prežívate najdôležitejšie míľniky v živote. Nie pre každého je však kostol dôležitý. Tento znak symbolizuje moment zastavenia sa, pohľad do seba, tiež požehnanie vyšších síl, symbolizuje silu a energiu spoločného vedomia, spojenie síl. Na nič nie ste sami.

Hra – občas sa veci dejú iba na oko. Hráte hru na šachovnici života. Myslíte si, že sa rozhodujete sami, ale pritom už dávno bolo určené, aké kroky podniknete. Treba poznať pravidlá a neprekračovať ich. Nechajte sa niesť. Nalaďte sa na impulzy, ktoré k vám prichádzajú zvonka. Nič sa nedeje len tak.

Cieľ – občas ho vidíte jasne pred sebou. Niekedy netušíte, za čím sa ženiete. Keď sa zastavíte, môžete si oddýchnuť a zhodnotiť, akú ďalekú cestu ste prešli, kam mierite. Cieľ rovnako symbolizuje zakončenie niečoho podstatného, je to rozhodujúci okamih vo vašom živote. Prináša vám oslavu aj zamyslenie. Proces sa nikdy nekončí.

Pomoc – keď sa potrebujete o niekoho oprieť, vedzte, že s týmto znamením máte okolo seba veľa možností, priateľov, ktorí vás podržia, blízkeho človeka, radcu. Pomoc prichádza v rôznych formách. Môže byť fyzická, môže to byť rada, môže prísť ako informácia, znamenie. Pomôcť vám môže tiež duchovný ochranca. Nebojte sa na neho obrátiť. Nebojte sa o ňu požiadať, ak to potrebujete.

Slnečnica – keď zasejete semienko slnečnice, za chvíľu vyrastie veľká a statná rastlina s kvetom s tisíckou semienok. Symbol slnečnice vám značí plodnosť, úrodu, hojnosť. Je to veľmi pozitívne znamenie v otázkach týkajúcich sa financií alebo počatia dieťaťa. Slnečnica ako symbol slnka je silným mužským elementom, na rozdiel od Sestier, ktoré sú nabité ženskou energiou. Znamená istotu, rozhodnosť, energiu, racionálnu uváženosť, zemitosť.

Lotosové Anjelské Karty AnjelAnjel – najnádhernejší a najmocnejší symbol. Anjel nad vami roztvára ochranné krídla, hladí vás. Je to symbol pripojenia na vesmírne energie, ste pod ochranou, všetko sa deje v súlade s vyššími silami, niet o čom pochybovať. Anjel nesie na krídlach mocné posolstvo, neostáva nič iné, než mu dôverovať.

 

 


Listy – zelená farba

Smer – viete, kam idete. Línia je jasná, ak znamená smer, ktorým sa dobrovoľne vydávate, nič sa nemôže skončiť zle. Ak rozhodujete o niečom veľmi dôležitom, tento symbol znamená, že prvý, podvedomý impulz je správny. Netrápte sa váhaním.

Novoty – postúpili ste o stupienok vyššie, pozeráte sa na veci z iného pohľadu. Novoty tiež môžu znamenať negatívne impulzy – zmeny, ohováranie, negatívne zmeny voči vašej osobe. Môžete im čeliť alebo sa im prispôsobiť. Rozhodnutie je na vás.

Rodina – pevne zomknutý kruh. Rodina je spoločenstvo, kde sa môžete cítiť sami sebou, nemusíte nič predstierať. Môžete sedieť v teplákoch pri televízore so svojimi najbližšími, nikoho to nepohorší. Tu odhaľujete masku, čerpáte energiu rodinnej pohody. Rodina symbolizuje prirodzenosť, skupinu, zhodnocovanie. Čo vysielate, sa vám mnohonásobne vráti.

Nepreskúmanosť – čo sa skrýva za rohom? Poďte a pozrite sa. Nepoznané územie vás vzrušuje aj desí. Ste prirodzene zvedaví, ale sa tiež obávate. Čo je neznáme, nemusí byť zlé. Zároveň vám to môže aj ublížiť. S novými podnetmi zaobchádzajte opatrne. Nikdy neviete, čo sa môže stať. Ak sa chystáte na cestu, ešte raz všetko zvážte.

Vážnosť – situácie, ktoré prežívate, nemusia byť vždy len príjemné. Je dôležité nad udalosťami, nemávnúť rukou. Nikdy neviete, čo sa skrýva v hĺbke. Tak ako striehne pod pokojnou hladinou hladná šťuka, môžete naraziť na nepríjemnosť aj pri predpokladaných priaznivých okolnostiach. Venujte dostatok času a energie uvažovaniu a zhodnoteniu, než urobíte konečné rozhodnutie.

Majetky – mať či nemať? Tento symbol sa spája s hojnosťou, fyzickým svetom, ide o hmotné statky. Môžu vás obohacovať, ale tiež sťahovať k zemi, ak neudržíte na uzde svoju nenásytnosť, túžba vlastniť vás stiahne pod hladinu. Je vhodné prehodnotiť aktuálnu situáciu. Nevlastníte priveľa? Neobmedzujete svojich blízkych?

Sladkosti – rozplývajúci sa kúsok na jazyku ponúka dočasný pôžitok. Čo potom napríklad kilogramy navyše? Nič nesmiete preháňať. Sladkosti vám sľubujú úžasné zážitky, poznanie niečoho nového, impulz motivácie, nadšenie, radosť. To, čo vás v najbližšom čase čaká, bude pohladením. Pozor, aby vás to neuspokojilo.

Festival – radosť, oslava, hojnosť, stretnutia s ľuďmi, spolu dokážete viac, než sami – to vo vás evokuje symbol festivalu. Nebojte sa požiadať o pomoc, tvorivosť a práce v kruhu blízkych, tvorivá spolupráca v tíme prinesie sladké ovocie. Tiež poukazuje na odovzdávanie tradícií a hodnôt, učenie. Spomeňte si, aké je to hravé a obohacujúce, keď babička s vnúčatami pečie slávnostné koláče.

Bojovnosť – pri tomto symbole je na mieste ostražitosť, rastie vo vás obranný duch, postavíte sa proti všetkému, čo by mohlo ohroziť teplo rodinného kruhu, chránite svoje územie, hľadíte odvážne dopredu, ochranné krídla sa doširoka rozpínajú. Tento symbol chráni a žehná vaše rozhodnutia.

Lákanie – obrovská túžba a slasť, to sú emócie, ktoré vami zmietajú pri voľbe tejto karty. Je to živočíšna sila, ktorá vás vedie, neriadite sa rozumom, ale srdcom, konáte intuitívne, neriešite, či je niečo správne, alebo nie. Existuje len jeden smer a tadiaľ bezhlavo bežíte, nepozeráte sa vpravo ani vľavo. Nevidíte, či niekto stojí pri ceste, či vám chce pomôcť, alebo ublížiť, pozor na zakopnutie. Pád na nos a následné precitnutie môže byť bolestivé.

Domov – ak spomienka na domov vo vás evokuje pocit bezpečia, tak je to i s touto kartou. Domov je základňa všetkého. Východiskový bod. Pokiaľ plánujete nejaký projekt, je dobré všetko si pokojne premyslieť a naplánovať. Naopak, ak ste dlho putovali, pracovali, vyvíjali sa, tento symbol môže značiť úspešné dokončenie, návrat domov, k teplu rodinného kozuba. Tu môžete pokojne premietať a zhodnotiť svoje snaženie.

Víchor – vietor, ktorý nesie zmeny, niečo staré odchádza, aby prišlo nové. Symbolizuje ničenie, rúcanie starých mýtov. Niečoho sa musíte vzdať, či už je to dobré, alebo zlé. Nie vždy rozhodovanie záleží na vás. Víchor znamená proces zmeny. Nič nebude ako predtým, či už si to želáte, alebo nie. Tu zasahuje vyššia moc, vy o tom nerozhodujete.

Bolesť – niekedy je dobré a užitočné spadnúť na kolená, odrieť si ich, poplakať si, potom ich ošetriť, zahojiť rany a začať odznovu, inak. Bolesť je sprievodný proces ozdravného procesu. Trápite sa, trpíte, aby ste zo situácie vyšli silnejší, noví, lepší. Všetko, čo sa deje, sa malo stať. Nič nie je zlé. Zatnite zuby a nebojte sa, žiadna bolesť nie večná, ak to sami nechcete.

Fosfor – svetielkujúce odlesky nad temnou hladinou, malé bludičky, svetielka nádeje v tme. Symbol Fosforu znamená východisko takmer z neriešiteľnej situácie. Ak ho použijete nesprávne, môžu vás zblúdilé svetielka zaviesť do močiarov. Preto je potrebné pristupovať k tomuto znameniu zodpovedne a byť sami k sebe úprimní a pravdiví. Je to, na čo sa pýtate, opodstatnené?

Zviera – nemá tvár a priateľ človeka, tento symbol znamená puto, priateľstvo, oporu, výživu. Môže ísť o plodné spojenie s blízkym jednotlivcom, dôverný partnerský vzťah, o obchodný vzťah. Zviera nesymbolizuje spojenie viac než dvoch osôb.  Jeden bez druhého by ste nefungovali, viete, čo jeden v druhom máte. Ak o nikom takom vo svojom živote neviete, pozrite sa poriadne.

Korózia – hrdza sa tvorí na dávno nepoužívaných kovových predmetoch. Kov pochádza zo Zeme, je jeho nositeľkou, rovnako ako vaša. Aké vlastnosti a hodnoty, ktoré vám boli kedysi vlastné, ste dlho nepoužili? Čo zanedbávate? Čo alebo koho ste vyradili zo svojho života? Než pôjdete ďalej, zamyslite sa nad tým a pokúste sa to zmeniť.